Nerdoza, móżdżenie i chuchanie w kostki

Prawdziwą radość z grania trudno opisać – trzeba jej doświadczyć. Słodki smak zwycięstwa, rozpierająca Cię duma, płacz przeciwników, ich krzyki rozpaczy i wściekłości. To wciąga.

http://en.memory-alpha.org

„To o co chodzi z tymi grami?” - to chyba najczęściej zadawane mi pytanie przez rodzinę i dawno niewidzianych znajomych. A o co chodzi? O emocje, wysiłek umysłowy, totalny relaks, poszerzanie wiedzy i twórczy sposób na spędzanie czasu z bliskimi. To tak w skrócie. Bo prawdziwą radość z grania trudno opisać – trzeba jej doświadczyć. Słodki smak zwycięstwa, rozpierająca Cię duma, płacz przeciwników, ich krzyki rozpaczy i wściekłości. To wciąga.

Angry Birds Knock On Wood

Czy planszówki mogą jeszcze czymś zaskoczyć?

Mnie zaskakuje w nich wszystko – że dzięki planszówkom ktoś z kim się znasz jak łyse konie (a przynajmniej tak ci się wydaje) odkrywa przez Tobą zupełnie nowe oblicze; że gry to często (nieprzyzwoicie) drogie i piękne przedmioty; to, że potrafią przenieść w kompletnie inny świat; że to nie tylko rzucanie kostką i przesuwanie pionka w kierunku mety, ale przemyślana i często skomplikowana mechanika. Wreszcie – że w pudełku z grą znajdziemy nie tylko tekturę, ale często również interaktywne gadżety, płyty CD, starannie wykonane figurki czy specjalne flamastry.

Euphoria: Build a Better Dystopia

Nowoczesne planszówki — WTF?

Rynek gier rośnie w geometrycznym tempie. Nowoczesne planszówki to coś więcej niż turlanie kostką i dążenie do mety. Jedni kochają przygodę i wcielają się w pogromców smoków, inni wolą bronić mrocznych podziemi przed poszukiwaczami przygód. Są tacy, którzy kochają ekonomiczne gry giełdowe, ale są też tacy, którzy uwielbiają zabawne i krótkie gry imprezowe. Jedni wolą grać w dwie osoby, inni w pięć. Dla niektórych najważniejsze są piękne figurki, a dla innych cudownie intrygujące reguły gry. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Świat planszówek to dla mnie niezwykła, gigantyczna kraina pełna skarbów i terenów wciąż czekających na odkrycie. Na Gadżetomanii postaram się Wam ją nieco przybliżyć i – mam nadzieję – zachęcić do jej odwiedzenia.

Zobacz również: Gadżetovlog o reality TV

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Najlepsze gry o sportach zimowych. Bądź jak Kamil Stoch i Adam Małysz! I Fresh pozwoli uniknąć bólu brzucha. Już nigdy nie zjemy przeterminowanych produktów Trzy nowe trendy, które psują świetne gry Transmisja z Soczi za darmo. Gdzie w Sieci znajdziemy streaming z igrzysk? Niezwykły film za darmo. Piękna opowieść o wyjątkowym człowieku i jego pasji Komik filmował sekundę każdego dnia w roku. Zobaczcie niesamowity efekt końcowy Internauci zwariowali na punkcie Kamila Stocha. Najlepsze memy z naszym mistrzem Jak będą wyglądać sporty przyszłości? Time-Touching Watch. Która godzina? Poczekaj, muszę to... poczuć Dron, flash mob i własna gra. 10 oryginalnych sposobów na wyznanie miłości Ściągamy filmy, bo mamy mały wybór. To opinia Komisji Europejskiej PS4 odbiera rozum „Ona”. System operacyjny kontra kobieta z krwi i kości Niesamowita kompilacja: zobaczcie 240 klipów w HD Copy & Paste na pewno ucieszy pracowników ZAiKS-u. Będzie można wprowadzić wyższy podatek... Gracze to masochiści. Flappy Bird, Dark Souls - czemu lubimy grać w trudne gry? Prawda o Waszych ulubionych filmach! 10 najlepszych szczerych zwiastunów Wysokie rachunki za prąd? Zuli pozwoli co nieco zaoszczędzić Pierwsze głośne kickstarterowe gry zdają egzamin, ale do crowdfundingu wciąż trzeba mieć ograniczone zaufanie Koszmarne hotele w Soczi. Zobaczcie, czym dziennikarze "chwalą się" na Twitterze A gdyby tak Instagram wymyślono w latach 80.? Najlepsze prezenty na walentynki. 10 pomysłów na obdarowanie ukochanej osoby Rewelacyjny bundle! Cywilizacja V i inne strategie Sida Meiera